Up Galeria » Gorgany, Ukraina: 13-16.10.2016                                                                             PEŁNA RELACJA Slideshow

    W pierwszym dniu przyjazdu na Ukrainę akwaterowanie przebiegło dość szybko, również umówienie się z tutejszym przewodnikiem zapewniającym również oprócz prowadzenia, transport w terenie podlegającym ochronie i ograniczeniu w ruchu pojazdów. Jesteśmy w Gorganach!
    W kolejnym dniu  mamy zaplanowany dla jednej części grupy Sywulę 1846 m. n.p.m. a dla drugiej masyw Arszycy, dokładnie jeziorko osuwiskowe Rosohan i prowadzący tam szlakiem czarnym ścieżka na szczyt Nyvka ok. 1560 m. n.p.m. A w kolejnym dniu na odwrót. Ponieważ wersja z Sywulą cieszyła się popularnością na „gruzawika” zabrało się 35 osób. Wszystkie te osoby tego dnia zdobyły Sywulę. Pogoda w tym dniu była wymarzona, słońce, dalekie widoki i dość nieduża warstwa świeżego śniegu ok 30-40 cm. Pozostała cześć grupy 13 os. weszła na Nyvkę. Po drodze odwiedzając jeziorko Rosohan. Wszyscy uczestnicy z obu grup byli bardzo zadowoleni.
   Grupy prowadzili przewodnicy miejscowi na czele z znanym wielu Wiktorem. To z nim ustaliliśmy dużo wcześniej plan wejścia, podjazdy gruzawikiem i oczywiście zapłatę ze te usługi. Trzeba przyznać że miejscowi huculi doskonale wywiązali się z zadania.
   W sobotę grupa mająca iść na Sywulę zmęczona i przemoczona (mokry śnieg, topniejący śnieg), decyduje się iść tylko na Grofę najpierw zielonym szlakiem, a następnie czerwonym i niebieskim, po drodze odwiedzając schron pod Grofą. Pod szczytem nieco przerąbanej kosówki i później gorgan już lekko oprószony śniegiem. Widoki wspaniałe i dookólne. Wieczorem po kąpielach i saunach spotykamy się do późnych godzin nocnych degustując ukraińskie specjały.
    W niedzielę 16 października wczesnym rankiem spakowani oczekiwaliśmy na kolejna podwózkę do naszego autokaru i z lekkim opóźnieniem wyjechaliśmy o godz. 7:30. Na granicy byliśmy ok. 12,  by po dwóch godzinach wjechać na terytorium Polski i ok godz. 19:30 wrócić do swoich domów.
    Ja oczywiście chciałem podziękować wszystkim uczestnikom wspierającym mnie dobrym sercem i pomocą, przede wszystkim Kasi i Hejmej i Arkowi Rybińskiemu. On dopieścił część logistyczną tego wyjazdu. Specjalne podziękowanie składam naszemu kierowcy Mariuszowi Najduchowi. (WSz)

gorgany_ppo
gorgany_ppo_02
gorgany_ppo_04
gorgany_ppo_05
gorgany_ppo_06
gorgany_ppo_08
gorgany_ppo_07
gorgany_ppo_10
gorgany_ppo_11
gorgany_ppo_12
gorgany_ppo_13
gorgany_ppo_09
gorgany_ppo_14
gorgany_ppo_15
gorgany_ppo_16
gorgany_ppo_17
gorgany_ppo_18
gorgany_ppo_19
gorgany_ppo_20
gorgany_ppo_21
gorgany_ppo_22
gorgany_ppo_23
gorgany_ppo_24
gorgany_ppo_25
gorgany_ppo_26
gorgany_ppo_27
gorgany_ppo_28
gorgany_ppo_29
gorgany_ppo_30
gorgany_ppo_31
gorgany_ppo_32
gorgany_ppo_33
gorgany_ppo_34
gorgany_ppo_35
gorgany_ppo_36
gorgany_ppo_37

Całkowita ilość zdjęć: 36 | Create web photo albums with Jalbum | Chameleon skin | Pomoc