Up Galeria » Klub Szalonych Emerytów: Bogusza, 13.07.2016 Slideshow

    Basia Michalik dba o koleżanki i kolegów, aby po kilku intensywniejszych wycieczkach zaproponować coś lżejszego. I tak się właśnie stało, dodatkowo prognozy pogody były niezbyt obiecujące a więc bliższa trasa. Dojeżdżamy do Boguszy skąd bez szlaku przedzieramy się w kierunku Kamionki. Na czele tradycyjnie Staszek Pałka. W połowie drogi obok pracujących robotników leśnych degustujemy pyszną wieloskładnikową sałatkę. Jedyne trudne miejsce to zejście do głębokiego parowu z potokiem i wyjście z niego.
   Ze wzniesienia gdzie kończy się wyciąg narciarski słyszymy dobiegające do nas głosy rozbawionych dzieci. To nasze babcie ze swoimi wnukami, które tam dojechały samochodami i grupa dzieci z Kamionki. Pięknie urządzone plenerowe miejsce rekreacji z grillem, dwoma zadaszeniami i szeregiem urządzeń do ćwiczeń ruchowych.
   Główne menu to jajecznica w wielu odmianach: od zupełnie wegetariańskiej przez wersję z zielonymi dodatkami po zestawy z boczkiem i kiełbaską. Przy patelniach z wypiekami na twarzy Jadzia (ale nie od procentów, tylko od temperatury) i jej koleżanki żwawo pracują, bo kolejka chętnych jest długa. Uwaga – pojawia się i kucharz w osobie Krzysia, który prezentuje zupełni inny styl przygotowania jajecznicy (nie wiem czy ze względu na ochronę praw autorskich mogę go tu opisać?). Wiem co piszę, bo osobiście ten specjał próbowałem. Krzysiek w marcu zdobył tytuł „zuch – drwal” a dzisiaj dokłada kolejny „zuch – kucharz”. Taki mąż to skarb.
   Delikatna mżawka jest sygnałem, aby ruszać w kierunku nieodległego przystanku autobusu. Dla „trzech muszkieterów” to jeszcze mało i ruszają w dalszą 2-godzinną trasę przez Rachelowskie Góry w kierunku Kamionki. Prowadzi nas Józek Migacz przez swoje rodzinne strony, objaśniając precyzyjnie każde mijane bliższe i dalsze miejsca. (WLZ)

bogusza_wlz_03
bogusza_wlz_04
bogusza_wlz_05
bogusza_wlz_06
bogusza_wlz_08
bogusza_wlz_09
bogusza_wlz_10
bogusza_wlz_11
bogusza_wlz_12
bogusza_wlz_13
bogusza_wlz_14
bogusza_wlz_15
bogusza_wlz_16
bogusza_wlz_17
bogusza_wlz_18
bogusza_wlz_19
bogusza_wlz_20
bogusza_wlz_21
bogusza_wlz_22
bogusza_wlz_23
bogusza_wlz_24
bogusza_wlz_25
bogusza_wlz_26
bogusza_wlz_27
bogusza_wlz_28
bogusza_wlz_29
bogusza_wlz_30
bogusza_wlz_31
bogusza_wlz_32
bogusza_wlz_33
bogusza_wlz_34
bogusza_wlz_35
bogusza_wlz_36
bogusza_wlz_37
bogusza_wlz_38
bogusza_wlz_39
bogusza_wlz_41
bogusza_wlz_42
bogusza_wlz_43
bogusza_wlz_44
bogusza_wlz_46
bogusza_wlz_45

Całkowita ilość zdjęć: 42 | Create web photo albums with Jalbum | Chameleon skin | Pomoc