Up Galeria » Klub Szalonych Emerytów: Prehyba - Beskid Sądecki, 13.01.2016 Slideshow

    Dla rasowego turysty z Nowego Sącza i okolic punkt docelowy Przehyba to żadne osiągnięcie. Podobne odczucie mieli na początku niektórzy z uczestników dzisiejszej wycieczki. Jednak sytuacja już w autokarze zaczyna być rozwojowa a mianowicie pan Edward -nasz już prawie stały kierowca- wręcza jednej z naszych koleżanek sporej zawartości szkło z trawką z okolic Puszczy Białowieskiej jako formę pamięci za życzenia i gratulacje jakie otrzymał tydzień temu od KSE z okazji swoich imienin.
    Mijamy przy szlabanie smutne miejsce śmierci szeroko znanego kierownika schroniska Jana Bielaka. Trochę nas zmroził zimny wiatr wiejący, dolinką Jaworzynki od Przehyby, ale rekompensatą była czysta biel świeżego śniegu pod naszymi butami. Już na początku trasy kilku indywidualistów odbija na swoje ulubione ścieżki. Reszta w swoim ulubionym tempie pokonuje kolejne kilometry i mostki na trasie. W tym fragmencie wycieczki każdy przemieszczał się swobodnie nie oglądając się na przewodnika. Tu nie można się zgubić. Przed samym schroniskiem parę osób udaje się na punkt widokowy w pobliżu wieży telewizyjnej, przy okazji zwiedzając otwarte pomieszczenie Sądeckiego Klubu Krótkofalowców SP9KTL . W schronisku poza obowiązkowym „Hymnem KSE” jest czas nie tylko na kolędy, ale i na inne świeckie wesołe melodie.
    W drodze powrotnej nasz przewodnik Staszek Pałka decyduje: idziemy zielony szlakiem w kierunku Jazowska z odbiciem w pewnym miejscu do Gabonia. Nie dla wszystkich było to lekkie zejście, pokrywa zeszłorocznych liści ukrywała czasami dość z zdradliwe miejsca. Tak więc malkontenci z godzin porannych poczuli pewną adrenalinę po południu. Nad całą gromadką ponad czterdziestu uczestników czuwała - zamykająca Basia Michalik. (WLZ)

prehyba_wlz_03
prehyba_wlz
prehyba_wlz_02
prehyba_wlz_04
prehyba_wlz_06
prehyba_wlz_08
prehyba_wlz_09
prehyba_wlz_10
prehyba_wlz_11
prehyba_wlz_12
prehyba_wlz_14
prehyba_wlz_13
prehyba_wlz_15
prehyba_wlz_16
prehyba_wlz_17
prehyba_wlz_18
prehyba_wlz_19
prehyba_wlz_20
prehyba_wlz_21
prehyba_wlz_22
prehyba_wlz_23
prehyba_wlz_24
prehyba_wlz_25
prehyba_wlz_26
prehyba_wlz_27
prehyba_wlz_28
prehyba_wlz_29
prehyba_wlz_30
prehyba_wlz_31
prehyba_wlz_32
prehyba_wlz_33
prehyba_wlz_34
prehyba_wlz_35
prehyba_wlz_36
prehyba_wlz_37
prehyba_wlz_38

Całkowita ilość zdjęć: 36 | Create web photo albums with Jalbum | Chameleon skin | Pomoc