PTT
Statut Historia Informacje Odznaki PTT  Nowy Sącz Bezpieczeństwo GOPR Kontakt Księga Gości
                                   
Aktualności
Wycieczki i wyprawy
Regulamin wycieczek
Szlaki spacerowe
Przewodnicy
Na niebieskich szlakach
Przyjaciele
Relacje
GALERIA
Strona główna


Retezat

                     ZAPRZYJAŹNIONE I PRZYDATNE STRONY
Zapraszamy do odwiedzenia rekonstrukcji średniowiecznego grodu warownego założonego przez Bolka zwanego Gniewnym, gdzie według legendy w 1287 roku zostały rozbite wojska wnuka Batu-Chana (wnuka Czyngis-Chana) w czasie trzeciej ekspansji mongolskiej na Europę. Cofnąwszy się o paręset lat i wtapiając się w mroki historii; w Starej Baśni można przenieść się w czas naszych pradziadów i poczuć atmosferę tamtych lat, spróbować jadła i napitków z czasów średniowiecznych oraz podglądnąć życie mieszkańców i rycerstwa z tego okresu.

Ogrody Biblijne w Muszynie

Ogrody Biblijne w Polsce i na świecie są odpowiedzią na potrzeby współczesnego-obrazkowego człowieka. Za pomocą roślin i konstrukcji przybliżają postaci i wydarzenia opisywane w Biblii. Muszyńskie Ogrody Biblijne są jednymi z najmłodszych w Polsce (od 2015r). Dedykowane są nie tylko osobom wierzącym, ale również turystom, którzy są zainteresowani rozszerzaniem horyzontów nt. zawartości Pisma Świętego oraz życia mieszkańców Palestyny. Ogrody te podziwiać można w okresie od wiosny do jesieni (wtorek-niedziela). Jest również możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Wszelkie szczegóły oraz kontakt na www.muszynskieogrodybiblijne.pl oraz na profilu FB. Do zobaczenia w Muszynie.

Janusz Wańczyk

Autor fotobloga Janusz Wańczyk, rodowity sądeczanin, z wykształcenia inżynier elektryk, absolwent Politechniki Rzeszowskiej. Pasjonat górskich krajobrazów, mglistych porannych klimatów i niecodziennych zjawisk natury. Poranne wędrowanie ukazuje mu świat nierealnie piękny, magiczny. Tą ulotną chwilą chce podzielić się ze wszystkimi. Fotografuje od dzieciństwa, jednak prezentację swoich fotografii rozpoczął od wygranego konkursu w  w 2003 r. Autor był laureatem licznych konkursów fotograficznych.

Bajarka Fotoblog

Bajarkowe "W dal i wstecz" to prowadzony od kilku lat fotoblog z moich spacerów, wycieczek i podróży, tych dalekich i całkiem bliskich. Tu raczej nie znajdziecie zdjęć znanych zabytków, czy stolic, bo je można zobaczyć w każdym przewodniku, a zobaczyć można obrazki prowincjonalne, peryferyjne, mgnienia z życia na moment spotkanych na drodze ludzi i przyrody. To, co mija najszybciej. Ślady naszych dawno nieobecnych sąsiadów, starzy ludzie, czasem zderzenia kontekstów. A także sprawy zupełnie prozaiczne: targowiska, jedzenie, miasteczkowe i wiejskie festyny.
Basia Zdanowicz


Zielnik Karpacki

Zielnik Karpacki  w znacznym stopniu swoje powstanie zawdzięcza Sądeckiemu Oddziałowi PTT.  To z nimi po raz pierwszy poszłam w Tatry i zachwyciłam się górską przyrodą. To Prezes Wojciech Szarota zachęcił mnie i motywował do pracy nad Zielnikiem. Przez cztery lata Zielnik Karpacki gościł na stronie sądeckiego PTT.  Joanna Dryla-Bogucka zamieszczała na stronie efekty mojej pracy, udzielała porad i pomogła opracować indeks alfabetyczny, który bardzo ułatwił korzystanie z Zielnika. Jestem za to bardzo wdzięczna. Obecnie, mimo iż Zielnik Karpacki ma swoją własną stronę, mam nadzieję, że nadal będę go tworzyć i rozbudowywać przy współpracy z sądeckim PTT.
Agnieszka Michalik

Krzysztof Hancbach

Krzysztof tak pisze o sobie: "Ponieważ grafika komputerowa i tworzenie stron stała się moją pasja, wpadłem na pomysł by lepiej zaprezentować się w ten niekonwencjonalny sposób tworząc własne portfolio fotograficzne. Poza tym interesuję się niezmiennie górami i jaskiniami choć po nich już nie chodzę oraz fotografuję górskie krajobrazy, przyrodę i inne tematy godne uwagi."

Strona Urszuli Gawron

Artystyczna strona Urszuli Gawron - grafika, fotografia, szkice... Można tu znaleźć góry, kobietę, mężczyznę i świętych, ptaki i przedrożne niebo, Bałkany przez szybę, muzykę i taniec. A nawet Człowieka i uśmiechy Pana Boga :)
Galeria fotografii - Łukasz
                  Gocek

„Wierność górom jest wiernością sobie…”
W górach, w ciszy i samotności, wśród zielonych pól i białych lodowców, wśród tajemniczej mowy drzew i kwiatów, człowiek odnajduje samego siebie. Każda fotografia zawiera osobiste wspomnienia z jakiejś wyjątkowej chwili, malutkiej cząstki mojej przeszłości.

CIT

Wizytówka regionu, położenie, historia, przyroda, turystyka piesza, rowerowa, konna, narciarstwo, baza turystyczna. Aktualności: turystyka, imprezy, kultura. Informacje na temat komunikacji i zakwaterowania.

Chyz u Bacy

Schronisko Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego
"Chyz u Bacy" na Mładej Horze - strona zawiera opis, historię, przewodnik po okolicy, galerię, wspomnienia...
Nasza kwatera

Zbiór różnorodnych obiektów wypoczynkowych takich jak: kwatery prywatne, hotele, apartamenty, pensjonaty, ośrodki wczasowe i domki letniskowe. Wygodna wyszukiwarka kwater.

e-góry

Portal e-gory.pl - najwyższy poziom górski - zawiera wszystko co jest niezbędne turyście. Największe medium internetowe społeczności górsko - turystycznej: aktualnosci górskie, kalendarz wypraw, prasa, mapy, galerie, sprzęt i szpej.

npm  
Magazyn Turystyki Górskiej - oficjalna strona npm - turystyka górska, trekking,turystyka kwalifikowana, góry. Informacje, zdjęcia, przewodniki, testy sprzętu.
Szlaki górskie

Serwis górski o górach Polski. Znajdziesz tu najbardziej szczegółowe opisy szlaków tatrzańskich, z których między innymi dowiesz się o stopniach trudności szlaków, poznasz każde trudniejsze miejsce na szlaku wraz ze sposobem jego przejścia oraz znajdziesz tu wiele informacji statystycznych na temat każdego ze szlaków jak i liczne opisy przyrody otaczającej drogi na szczyty.
Tatry

Strona zawiera opisy wszystkich tras prowadzących znakowanymi szlakami w polskiej części Tatr. Znajdziesz tu zarówno opisy szlaków spacerowych, wiodących dolinami, jak i omówienie najtrudniejszych z tatrzańskich perci. Każda strona zawiera wiele zdjęć, dzięki czemu dokładnie prześledzisz, czego można spodziewać się na szlaku. 
Towarzystwo Karpackie

Towarzystwo Karpackie skupia osoby, dla których Karpaty są przedmiotem szeroko rozumianej aktywności poznawczej, badawczej, artystycznej, kulturalnej i społecznej. Karpaty są rdzeniem Europy Środkowej, swoistym fenomenem kulturowo-historycznym, pewną całością geograficzną, historyczną i społeczną, wznoszącą się ponad przecinające je granice państwowe.
Bieszczady
Głównym celem realizowanym przez Serwis jest udostępnianie użytkownikom Serwisu szeroko rozumianych informacji na temat woj. Podkarpackiego ze szczególnym uwzględnieniem terenu Bieszczadów oraz Trójstronnego Międzynarodowego Rezerwatu Przyrody Karpaty Wschodnie. Duża baza noclegowa.
Beskid NIski
Beskid Niski - informator po więcony turystyce, zabytkom i historii. Zawiera informacje o kulturze i historii Łemków, cerkwiach, cmentarzach wojennych,oraz opisy szlaków i przyrody.
Sudety
Portal poświęcowny Sudetom: góry, narty, miejscowości, galeria, turystyka, rower, noclegi i wiele innych informacji.

Dolomity

Serwis informacyjny o Dolomitach powstał na bazie doświadczeń zebranych podczas 5 wielotygodniowych wypraw w Dolomity i spędzonych tam w sumie dwóch miesięcy czasu. W trakcie prac związanych ze stroną kolejno dołączały relacje i galerie innych osób, które zgodziły się udostępnić materiały.Jest to największa strona poświęcona Dolomitom w polskim internecie.
Portal podróżnika Bezdroża  
Serwis podróżniczy bezdroza.pl to miejsce, w którym znajdziecie Relacje z Podróży, Ciekawostki ze świata, Informacje o krajowych imprezach podróżniczych, bonusy do pobrania oraz Forum Podróżnicze, na którym możecie znaleźć towarzyszy do planowanych podróży i zdobywać informacje o interesujących Was regionach.
E-przewodniki
Strona opracowana przez Wydawnictwo "Bezdroża" umożliwia internautom swobodny dostęp do bazy interesujących obiektów, zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i na świecie.  Z całości możesz skorzystać całkowicie bezpłatnie. Lista dostępnych e-przewodników będzie sukcesywnie powiększana o opis kolejnych obszarów Polski, Europy i świata.
Etnostrefa
   
Zaprzyjaźnione z nami Stowarzyszenie działające w Poznaniu, którego celem jest Przybliżanie kultur mniejszości etnicznych, grup etnograficznych oraz kulturowych Polski, Europy i świata oraz ochrona dziedzictwa kulturowego i tradycji.
Stowarzyszenie Panorama Kultur  
Serwis o kulturze Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. Na stronie aktualności, konferencje, blogi środkowoeuropejskie, ambasady, konkursy.
Wschodnia Perspektywa  
Stowarzyszenie Wschodnia Perspektywa - kultura, język, biznes. Festiwal Kultury Rumuńskiej, Macedońskiej, Huculskiej.Celem jest wypracowanie sieci kontaktów wśród organizacji pozarządowych i instytutów kultury w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na przestrzeni b. ZSRR, dzięki którym będzie możliwe stworzenie długofalowego programu wymiany kulturalnej.

Wszystkich zainteresowanych umieszczeniem tu swojego linka prosimy o kontakt z webmasterem