PTT
Statut Historia Informacje Odznaki PTT  Nowy Sącz Bezpieczeństwo GOPR Kontakt Księga Gości
Aktualności
Wycieczki i wyprawy
Regulamin wycieczek
Szlaki spacerowe
Przewodnicy
Na niebieskich szlakach
Przyjaciele
Relacje
GALERIA
Strona główna"Beskid" Pismo PTTNS
Kroniki
Biblioteczka
Pamiętnik PTT
Śpiewnik
Konkursy
Jak się zapisać do PTT?
Punkty Informacyjne
Polary i podkoszulki
Twój Mount EverestJaka będzie pogoda?
POGODA W POLSCE
PROGNOZA NUMERYCZNA ICM
SERWIS NORWESKI
DŁUGOTERMINOWA

POLSKIE TOWARZYSTWO TATRZAŃSKIE
Oddział  „BESKID”
im. prof. Feliksa Rapfa  w Nowym Sączu
zaprasza na wyprawę wakacyjną

Śladami Argonautów i Cezarego Baryki
Gruzja i Azerbejdżan

27 lipca-15 sierpnia 2018 roku
Wyjazd: 27.07, godz. 19:00

koszt: 850 zł + 620 $*
*wycieczka kalkulowana na 40 osób, w razie mniejszej ilości uczestników odpowiednia korekta!
W cenie:
przejazd: Nowy Sącz- Odessa-Batumi-Tbilisi- Baku- Kazbegi- Batumii - Odessa- Nowy Sącz.
Wiza do Azerbejdżanu
Opłata za prom dla autokaru.
Noclegi (na razie ok 80 % noclegów z wyżywieniem ze śniadaniami i obiadokolacją).
Przy zapisach konieczna zaliczka w wys. 400 zł. Reszta płatna do końca czerwca, ewentualna korekta ceny w razie mniejszej ilości uczestników, lub innych nieprzewidzianych dotychczas dodatkowych kosztów. Waluta płacona w autokarze

Zebranie uczestników wyprawy odbędzie się we wtorek, 24.07.2018 o godz. 17:00
w ogródku warki w Rynku w Nowym Sączu.W programie:
 • 27 lipca: Wyjazd
 • przejazd na trasie Odessa-Batumi, Batumi Odessa -promem ok 36-40 godzin w jedną stronę. Na promie kajuty 2-osobowe z wyżywieniem (śniadania i kolacja)
 • 28 lipca Odessa zwiedzanie i nocleg.
 • 29 lipca promowa przeprawa przez Morze Czarne
 • 31 lipca do 2 sierpnia  Park Narodowy Borżomi (2 noclegi z wyjściem na szlaki turystyczne Małego Kaukazu. To mało znany ale przepiękny i zachwycający rejon, ze znaną w całym świecie woda mineralną.
 • 3 sierpnia wyjazd ok godz. 7 godz. przez Tibilisi do Azerbejdżanu  w okolice Giandży (Giojgolski Park Narodowy) to rejon zamieszkały m.in. przez osadników niemieckich, z zachwycającym aromatem ziół i kwiatów, błękitem jezior i wspaniałych lasów. W rejonie najwyższy szczyt pasma  Murowdag w Małym Kaukazie-Giamyszdag 3724 m. n.p.m. -2 noclegi.
 • 4 -7 sierpnia wyjazd do Baku, pobyt w hotelu do 7 sierpnia. To najludniejsze i zachwycające miasto państw kaukaskich, zwłaszcza architekturą współczesną i XIX-wieczną, stworzoną i zaprojektowaną głównie przez Polaków.
 • 6 lub 7 sierpnia wejście  na Babadag- będące Pirem  czyli jednym z wielu miejsc w Azerbejdżanie przyciągającym ludzi magią i pomagające im. Babadag ma 3629 m. n.p.m.
 • 7-10 sierpnia wyjazd  do Gruzjii w strone Kazbegi miejscowości położonej przy Drodze Wojennej pod Kazbegiem, czyli górą -wygasłym wulkanem  o wys. 5047 m.n.p.m., którą część wycieczkowiczów będzie chciało zdobyć. A dla pozostałych program zastępczy lub alternatywny w rejonie lub w Tibilisi i okolicach.
 • 11 sierpnia wyjazd w stronę Batumi na prom.
 • 12 sierpnia -prom do Odessy.
 • 14- 15 sierpnia powrót do domu.

DODATKOWE INFORMACJE:

 • Waluty potrzebne: ukraińska Hrywna, Gruzińskie Lari i Azerbejdżański Manat (AZN) ok 1/2 Dolara. Wycieczkowiczom potrzebne waluty na wstępy do Parków Narodowych, muzeów, swawole kulinarne, pamiątki  i zachcianki wszelakiej maści. Dla ascetów niezbędna waluta na napoje i uzupełniające jedzenie, na dojazdy alternatywne i ewentualne napoje izotoniczne. Cenowo są to kraje gdzie ceny są podobne jak w Polsce oprócz transportu, z racji niższej ceny benzyny, papierosy. Również „spirytualia” są tańsze niż  w Polsce, a koniaki azerbejdżański i gruziński wyborne! W państwach kaukaskich wymieniane są waluty bez uszkodzeń! (przetarć, naderwań,  jakichkolwiek ubytków i naderwań i oznaczeń długopisowo-pisakowych). Dlatego prosimy o zwrócenie uwagi na kupowane dolary lub Euro. Z uwagi na to, że w Azerbejdżanie najchętniej honorowaną walutą jest dolar amerykański uprasza się o zabranie takiej waluty.
 • Dla chętnych wejścia na Kazbek konieczność zabrania czekanów, raków, kremów p/słonecznych i ubrania wysokogórskiego ze śpiworami i namiotem. Potrzebne będą koniecznie okulary przeciwsłoneczne i oczywiście ubranie plażowe. Szczegółowy program w późniejszym terminie, po zarezerwowaniu ostatnich noclegów..


Płatności, w przypadku wycieczek niedzielnych, należy dokonać do wtorku poprzedzającego wycieczkę. Dotyczy to zarówno płatności gotówkowych jak i przelewów. Brak wpłaty skutkuje wykreśleniem z listy.


Zapisy w punkcie PTT „Beskid” w lokalu
BP  WAKACYJNY RAJ

WAKACYJNY RAJ


ul. Sobieskiego 14a/2
33-300 Nowy Sącz
Poniedziałek–Piątek  8:00 - 18:00
Sobota:  9:00-13:00

Infolinia: 0 801 011 324
tel./fax.(0-18) 444 29 22
kom:  513 017 830

Wyjazd sponsorowany przez Urząd Miejski dla mieszkańców Nowego Sącza


Informacje i zapisy: BP WAKACYJNY RAJ, ul. Sobieskiego 14a/2, 33-300 Nowy Sącz, tel./fax.(0-18) 444 29 22,  kom:  513 017 830, poniedziałek-piątek: 8-19, sobota: 9-13
Nr konta PTT o/Beskid:  Łącki Bank Spółdzielczy: 17 8805 0009 0047 4071 2000 0010

COPYRIGHT by JDB & WS - 2007