PTT
Statut Historia Informacje Odznaki PTT  Nowy Sącz Bezpieczeństwo GOPR Kontakt Księga Gości
Aktualności
Wycieczki i wyprawy
Regulamin wycieczek
Szlaki spacerowe
Przewodnicy
Na niebieskich szlakach
Przyjaciele
Relacje
GALERIA
Strona główna
Facebook

"Beskid" pismo PTTNS
eBeskid
Kroniki
Pamiętnik PTT
Biblioteczka
Śpiewnik
Konkursy
Jak się zapisać do PTT?
Polary I podkoszulki
Twój Mount Everest
AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA
10.02.2020 MACIEJ ZAREMBA NOMINOWANY DO TYTUŁU "SĄDECZANINA ROKU 2019"Maciej Zaremba - Prezes Honorowy Oddziału "Beskid" PTT został nominowany do tytułu "Sądeczanina  Roku 2019". O to zaszczytne wyróżnienie będzie się ubiegał wspólnie z dwunastoma kandydatami. Znakomicie się złożyło, że nominacja zbiegła się z jubileuszem 30. rocznicy reaktywowania Oddziału "Beskid" PTT, którego historię Maciej Zaremba tworzył. Nominacja ta, to pośrednio także wyróżnienie dla całego naszego Oddziału i ludzi, którzy pokochali góry. Kto zostanie najlepszym z najlepszych zdecydują nasze głosy, więc zagłosujmy na Maćka. Głosować może każdy oddając 3 głosy: za pomocą formularza elektronicznego, wypełniając kupon bądź wysyłając sms. Szczegóły głosowania, formularz online oraz kupony do wydruku są dostępne na portalu Sądeczanin.

 Zarząd Oddziału
4.02.2020 PAMIĘTNIK PTT

Pamiętnik PTT w tym roku będzie do nabyciu po dokonaniu przedpłaty. Przedpłaty gwarantujące otrzymanie tomu w kwocie 25 zł proszę realizować do 29.02.2020 na rachunek Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego 87 1940 1076 3176 8768 0000 0000 tytułem: Pamiętnik PTT t.28 (liczba egz.) Zarząd Główny  nie gwarantuje dostępności Pamiętnika PTT poza przedpłatami.

27.01.2020  XX NOWOROCZNE SPOTKANIE BRANŻY TURYSTYCZNEJ SĄDECCZYZNY
Galeria

W poniedziałek 27 stycznia 2020 roku w Domu Weselnym „Casablanka” w Niskowej odbyło się XX Noworoczne Spotkanie Branży Turystycznej Sądecczyzny, zorganizowane przez Zarząd Nowosądeckiej Izby Turystycznej i Pana Andrzeja Stawiarskiego, właściciela Firmy Gastronomicznej „Raj”. Oddział PTT „Beskid” był reprezentowany przez Jolantę Augustyńską, Macieja Zarembę i Zbigniewa Smajdora. Spotkanie otworzył Prezes NIT Andrzej Danek, a Prezes Honorowy NIT Aleksander Giertler zreferował dokonania sądeckiej turystyki w minionym roku. Sądecczyznę w 2019 roku odwiedziło 1,5 mln turystów, w tym 350 tys. z zagranicy. Życzenia przybyłym gościom złożyli między innymi: ks. Mariusz Żaba – kapelan Nowosądeckiej Izby Turystycznej i dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu, Andrzej Gut Mostowy – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju odpowiedzialny za turystykę, sądeccy parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych. Uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem, a po uroczystym obiedzie toczyli rozmowy nie tylko o branżowych tematach. (ZS)

                                                                                                                                                            

16.01.2020 OPŁATEK PRZEWODNIKÓW W KAMIANNEJ
Galeria

Gospodarze „Pasieki Barć” Emilia i Jacek Nowakowie po raz kolejny zaprosili do Kamiannej przewodników na Spotkanie Opłatkowe. Rozpoczęła je msza św. w intencji przewodników, którą celebrował proboszcz miejscowej parafii ks. Grzegorz Sowa oraz księża przewodnicy: ks. Andrzej Jedynak i ks. Piotr Bartnik. Po mszy św. grupa kolędnicza dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bereście, pod artystycznym kierunkiem nauczyciela Mariusza Kłapacza,  zaprezentowała koncert kolęd i pastorałek oraz jasełka na wesoło. Po części artystycznej przewodnicy udali się do Miodowej Kawiarenki, gdzie połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i kolędowali. Kolędowanie inspirował chórek Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej zasilony przez naszą Prezes. Przy lampce miodowego eliksiru toczono rozmowy do godzin wieczornych. Dopełnieniem ciepłej i towarzyskiej atmosfery był wyśmienity poczęstunek  i wędrująca po sali kultowa beczułeczka. Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy zostali przez gospodarzy obdarowani miodowymi upominkami. (ZS)13.01.2020 NOWY NUMER "BESKIDU"

Ukazał się nowy numer „Beskidu” prezentujący dokonania naszego Oddziału w 2019 roku. Możecie w nim przeczytać między innymi wywiad z naszą Prezes Jolą Augustyńską, a także z  Członkiem Honorowym PTT Zygmuntem Berdychowskim. W 2020 roku, będziemy obchodzić 30-lecie reaktywowania PTT O/Beskid w Nowym Sączu. Krótką monografię tych lat znajdziecie w artykule Macieja Zaremby „Trzydzieści lat minęło”. O szlakach papieskich w Beskidach i Tatrach pisze Jan Liber, a swoje drogi wspinaczkowe w Tatrach prezentuje sądecki himalaista Walenty Fiut.
Nie zabrakło oczywiście ciekawej relacji z wakacyjnej wyprawy PTT „Na dachach Bałkanów” autorstwa Wioletty Kleczyńskiej i Macieja Woźniaka. Życzę przyjemnej lektury

Maria Dominik

2.01.2020  NOWOROCZNA DOBRA NOWINAZ radością informujemy, że Iga Dąbrowa – córka naszych przyjaciół z PTT o/Beskid, Magdaleny i Wojciecha Dąbrowów, jest pierwszą mieszkanką Nowego Sącza urodzoną w 2020 roku. Przyszła na świat 1 stycznia o godzinie 05:15.
PTT życzy małej Idze dużo zdrowia, a Rodzicom serdecznie gratulujemy.

(ZS)

1.01.2020 ZMIANA WYSOKOŚCI SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ

Zarząd Oddziału Beskid PTT podjął uchwałę ustalającą z dniem 1 stycznia 2020 roku następującą wysokość składki członkowskiej:
  • 30 zł – składka roczna w pełnej wysokości dla członków pełnoletnich, pracujących
  • 15 zł – składka roczna ze zniżką dla emerytów, rencistów, studentów, młodzieży i dzieci
Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z & 17, pkt. 2 Statutu PTT kto zalega z opłaceniem składek dłużej niż jeden rok traci prawa członkowskie. Tak więc, kto na dzień 1 stycznia 2020 roku zalega ze składką za rok 2018 i lata wcześniejsze przestaje być członkiem PTT.
Składki będzie można uregulować na Spotkaniu Opłatkowym lub w Biurze Turystycznym „Wakacyjny Raj”.

                                                                                                                                      Zarząd Oddziału