PTT
Statut Historia Informacje Odznaki PTT  Nowy Sącz Bezpieczeństwo GOPR Kontakt Księga Gości
Aktualności
Wycieczki i wyprawy
Regulamin wycieczek
Szlaki spacerowe
Przewodnicy
Na niebieskich szlakach
Przyjaciele
Relacje
GALERIA
Strona główna
Facebook

"Beskid" pismo PTTNS
eBeskid
Kroniki
Pamiętnik PTT
Biblioteczka
Śpiewnik
Konkursy
Jak się zapisać do PTT?
Polary I podkoszulki
Twój Mount Everest
AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA
12.01.2018 NOWY NUMER "BESKIDU"
Ukazał się najnowszy nr 1(74) pisma "Beskid" redagowanego przez Marię Dominik. Pismo posiada zmieniony format i po raz pierwszy wydrukowane zostało przez firmę "IPRESS STUDIO. Jak zawsze, "Beskid" mozna bezpłatnie otrzymać w "Wakacyjnym Raju" lub Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Jagiellońskiej. Niezależnie od tego, jest dostępny w wersji elektronicznej.

 Numer zawiera m.in. sprawozdania kół, klubów i sekcji za 2017 rok działających przy naszym Oddziale. Wywiady z młodym ale bardzo aktywnym w PTT przewodnikiem Pawłem Grońskim oraz z Maciejem Zarembą na temat jego turystycznych podróży na wszystkie kontynenty. Są także reportaże Wojciecha Szaroty i Marii Dominik z wyprawy nowosadeckiego PTT "Od Triglava do Castora" oraz wrażenia Anny Dominik-Krupy z wyjazdu na Kubę. No i kolejną pracę Bartłomieja Grzegorza Sali "Szekler, Polak - dwa bratanki". Zapraszamy do lektury.

11.01.2018 OPŁATEK PRZEWODNIKÓW W KAMIANNEJ

Gospodarze Pasieki Barć  Emilia i Jacek Nowakowie po raz kolejny zaprosili przewodników turystycznych z Nowego Sącza, Krynicy i Sanoka na tradycyjny opłatek. Ten wyjątkowy wieczór rozpoczęto mszą św. w intencji przewodników, celebrowaną przez proboszcza parafii w Kamiannej ks. Grzegorza Sowę, kapelana przewodników ks. Andrzeja Jedynaka oraz ks. Piotra Bartnika z Sanoka. Po mszy św., w Miodowej Kawiarence życzenia wszystkim  złożył gospodarz Jacek Nowak, po czym przewodnicy PTTK i PTT połamali się opłatkiem w atmosferze słów kolędy:

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
 Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory”Opłatkowe spotkanie uświetniły jasełkami dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bereście pod kierownictwem nauczyciela Mariusza Kłapacza, a chór działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łabowej wystąpił z koncertem kolęd. Z tradycją przewodnickich spotkań opłatkowych związana jest od lat legendarna już drewniana beczułeczka i jej etatowy operator, podczaszy Jerzy  Gałda. Jej zawartość, jak w Kanie Galilejskiej, za sprawą gościnnych gospodarzy nigdy się nie kończy.
 (ZS)

6.01.2018 WYRÓŻNIENIA ZA STAŻ W PTT

Zarząd Główny PTT przyznał 42 członkom naszego oddziału odznaki i dyplomy za staż w PTT.
Wyróżnieni zostali:
  • Za 25 lat - Teresa Kowalczyk
  • Za 20 lat – Joanna (Dryla) Bogucka-Jurasović, Grażyna Świerczek, Iwona Kowalczyk-Tudaj, Łukasz Musiał,  Wacław Szarota, Wojciech Szarota, Marzena Musiał, Adam Bossy, Stanisława Pogwizd, Józef Gądek, Aleksander Jarek
  • Za 10 lat – Ludwik Józef Skruch, Maria Dominik, Beata Lorek, Iwona Kuna, Adam Kuna, Jolanta Augustyńska, Joanna Król, Małgorzata Cempa, Krzysztof Jedliński, Wacław Klimek, Małgorzata Przybylska, Wojciech Miszkurka, Katarzyna Citak, Jan Polak, Józefa Polak, Krystyna Smajdor, Maria Ogórek, Alicja Drwal, Ryszard Beba, Ryszard Wójs, Józef Bartkowski, Piotr Leśniak, Grzegorz Jędrzejas, Czesław Król, Piotr Meder, Zuzanna Lorek, Olga Bossy, Ewa Damian, Sławomir Głąbowski, Paweł Groński
Wyróżnionym gratulujemy wytrwałości i przywiązania do Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
                                                                                                                                                                          (ZS)
3.01.2018  V ZIMOWE SPOTKANIA PTT W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

Zapraszamy członków PTT do licznego udziału w V Zimowych Spotkaniach w Górach Świętokrzyskich, połączonych z uroczystościami jubileuszowymi 15-lecia Oddziału PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorzy zapewniają bardzo ciekawy program turystyczny i integracyjny. Zapisy i wpłaty dokonujemy w Wakacyjnym Raju, a nie bezpośrednio u Organizatora, jak sugeruje plakat. Zaliczkę wpłacamy przy zapisie, pełną kwotę do 20 stycznia 2018 r.


1.01.2018 NOWI PRZEWODNICZĄCY SEKCJI I KLUBÓW PTT BESKID


Sekcje i kluby PTT Beskid dokonały wyboru swoich przewodniczących. Klubem Szalonych Emerytów pokieruje nadal Barbara Michalik, a Sekcją Biegową Jolanta Augustyńska. W pozostałych sekcjach nastąpiły zmiany. Przewodniczącym Sekcji Wysokogórskiej został Stanisław Papciak, a Sądeckiej Grupy Rowerowej Aldona Mika. Sekcja Narciarska podzieliła się na dwa człony. Grupę zjazdową poprowadzi Robert Biernacki, a grupę biegową i backcountrową Paweł Kogut.          
  (ZS)